* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

527 WŁADCZA CZERWIEŃ

Harmonijne

 • 528NUTA TAJEMNICY

  Kontrastowe:

  Harmonijne:

 • 540SEKRETNE SPOJRZENIE

  Kontrastowe:

  Harmonijne:

Kontrastowe

 • 572ANTYCZNY WIECZÓR

  Kontrastowe:

  Harmonijne:

 • 565NAMIĘTNY DOTYK

  Kontrastowe:

  Harmonijne:

Działanie we wnętrzu:

Barwa o dużym nasyceniu wskazana dla akcentów i wybranych stref pomieszczenia. Jako kolor główny sugerowana do jadalni, przedpokojów i korytarzy. Dobrze sprawdza się w pokojach, w których wykonujemy czynności wymagające aktywności lub wktórych nie przebywamy zbyt długo. Optycznie przybliża i zmniejsza przestrzeń. Dobrze nadaje się do pomieszczeń wykorzystywanych wieczorem, ponieważ oświetlona światłem sztucznym tworzy przytulny, ciepły klimat.

Wpływ oświetlenia:

Wskazana dla pomieszczeń o słabszym dziennym oświetleniu (ekspozycja północna lub wschodnia). Oświetlenie sztuczne o ciepłej barwie (żarówka) wzmacnia intensywność czerwieni. Oświetlenie chłodne (świetlówka) sprawia, że kolor staje się różowawy.

Charakter psychologiczny:

Czerwień działa pobudzająco, skłania do ruchu i aktywności, powoduje odczucie ciepła, wzmacnia witalność, zwiększa apetyt. Na osoby o usposobieniu introwertycznym może wpływać zbyt intensywnie. Jej działanie można zrównoważyć poprzez wprowadzenie barw neutralnych (biel, szarość).

Pasuje do:

Lakierowanych na biało mebli, jasnego lub średniego drewna (sosna, brzoza, dąb),mocnych, graficznych, czarno-białych lub czerwono-białych wzorów, neutralnych kolorów obić tapicerskich (beżowych, szarych),motywów etnicznych. Doskonale łączy się z bielami i szarościami, które podkreślają jej intensywny kolor, szczególnie we wnętrzach o nowoczesnym charakterze.

Odpowiedni do wnętrz w stylu:

Nowoczesnym, rustykalnym, egzotycznym (indyjskim, meksykańskim).

Śnieżka Satynowa kolory 527 Władcza Czerwień